کوچ kooch
ماه فرو ماند از جمال محمد(ص) سرو نباشد به اعتدال محمد(ص) 
قالب وبلاگ

داستان این عروسی‌ بدین شرح است: عروس ساکن بلندیهای جولان در منطقه اشغالی تحت نظر اسرائیل می‌باشد و داماد در آنطرف مرز یعنی‌ در سوریه زندگی‌ می‌کند، اگر عروس از این مرز عبور کند و به سوریه برود اسرائیل دیگر هرگز اجازه برگشت به وی را نخواهد داد بنابر این عروس خانوم با اشک و اندوه فراوان با خانواده خود برای همیشه خداحافظی می‌کند و تک و تنها با دلی‌ پر از غصه به خانه بخت خود در آنطرف مرز می رود.                                                                                                                         
ادامه مطلب

طبقه بندی: دانستنیها،
برچسب ها: عروسی، لبنان، جولان،
[ پنجشنبه 29 تیر 1391 ] [ 07:38 ق.ظ ] [ س ، تیموری ]


از آنجا که مردم دنیا کم و بیش در وقت اضافی حتی از روبرو شدن با یک گاو وحشی که شاید منجر به سفر آخرتشان شود ابایی ندارند، هرساله‌ جشنی موسوم‌ به‌ سن فرمین (Sanfermin) در شهر پامپلونا در شمال اسپانیا برگزار می شود‌ که‌ طی‌ آن‌چندین گاو وحشی در میان‌ جمعیت‌ هزاران نفری می‌دوند و مردم‌سعی می‌کنند ضمن سر به‌ سر گذاشتن‌ گاوها در طول مسیری که در نقشه مشخص شده، از دست‌ آنان‌ بگریزند.

این جشنواره معمولا از میدان گاوبازی شهر شروع می شود و تا مغلوب شدن گاوها ادامه دارد البته شرکت کنندگان در این فستیوال آسیب های جدی را نیز متحمل می شوند ولی در میان‌ مردم‌ آن‌ دیار عبارتی‌ مرسوم‌ است‌ که‌ می‌گویند: خوشبخت‌ کسی‌ است‌ که‌ زیر پای ‌گاوها له‌ نشود ...

ادامه مطلب

طبقه بندی: دانستنیها،
برچسب ها: اسپانیا، گاوبازی،
[ دوشنبه 26 تیر 1391 ] [ 08:58 ق.ظ ] [ س ، تیموری ]

گنــــج دل ،اشـــک به مژگـــان تورا مـــی طلبـــد ********** ســـاز دل ، ســـوز به جان تـــو مرا می طلـــبد

غـــم گســـارم کـــه هـــمه عـــمر در این دیر فنا ********** آنـــچه مـــی یافـــت دلـــم ، باد فنا می طلبــد

ذره خـــاش و خـــاشاک مـــنم ، اندر این چرخ بلا ********** آنـــچه سود است مـــرا ،پوچی جان می طلبم

گشـــت مـــرا گــردش ایـــام صـــباحـــی در دور **********گشــت و گردیـــد مرا، غفـــلت جــان می طلبم

رفت عمــر بی حاصلم از بی کسـی و در به دری**********درد و درمان ز چه روست ؟ راحت جـان می طلبم

خســته ام ، خســته تر از رود و سرگردانی بــاد ********** هر چه رفتم به رهش ، چشـم به راهی طلــبم

می گذارم ثمرم می گذرم ، بی ثمری حاصل اوست *** از چه روست کشت این بذر و درخت؟ پاسخ آن می طلبم

ســــر ســـودا زده ام نیــســت خیـــالــی در او  **********   جام زهری است در آن ، باده جــان  می طلبـم

بـــرگ زردم شـــده ام خشــک ز سـردی هــوا ********** ســـاقه ام سست شــد و ، باد خـزان می طلبم

مالک از روی نیاز است ، که در ایــن کـوچه غـم  *********  بــی هدف از پی آن ، عشــق و وفــا می طلـبم

فــکر بــی نــام و نشانی است در این دیر جـفا ********** مقصـدم ، راه کــجاست ؟ نام و نشان می طلـبم

 

شعر از ولی اله عنبری 25/04/1391
طبقه بندی: اشعار زیبا از همه جا،
برچسب ها: شعر، زیبا،
[ دوشنبه 26 تیر 1391 ] [ 08:14 ق.ظ ] [ س ، تیموری ]

جمله ”بسم الله الرحمن الرحیم“ 19 حرف  است، و در آیه 74:30 سوره مدثر آمده است كه نگهبانان جهنم 19 فرشته هستند و هر كس كه بگوید قرآن سخن انسان است خداوند او را وارد جهنمی میكند كه 19 فرشته نگهبان آن هستند.  ما میدانیم که عدد 19 عدد اول  ( prime number ) است. عدد اول عددی است كه فقط بر خودش و بر یك قابل تقسیم باشد.


ادامه مطلب

طبقه بندی: دانستنیها،
برچسب ها: قرآن، معجزه، رازهای قرآن،
[ یکشنبه 25 تیر 1391 ] [ 12:30 ب.ظ ] [ س ، تیموری ]

                                                             

كلام و ابزار دو جزء تشكیل دهنده موسیقی كهگیلویه و بویراحمد :

موسیقی سنتی این خطه از دو جزء اساسی تشكیل شده است :

الف ) ابزار یا آلات موسیقی 2 ) كلام . ذوقی لطیف « شعری » می سراید ، هوشی سرشار ( سازی ) می نوازد و عشق غطیم به « آوازی » خوش آهنگ ، فریادش می زند تا دل سنگها و صخره ها نیز آب شود . آلات این موسیقی شامل ساز ، كرنا ، نقاره ، دهل ، نی و پیشه می باشد . ساز ، كرنا ، نی و پیشه سازهایی كوك ناپذیرند كه از دو قسمت تشكیل شده است :


ادامه مطلب

طبقه بندی: نواها و موسیقی های محلی،
برچسب ها: ساز و نقاره، موسیقی اصیل لری، سازجنگ، ساز شادی،
[ یکشنبه 25 تیر 1391 ] [ 10:36 ق.ظ ] [ س ، تیموری ]ادامه مطلب

طبقه بندی: خرجین،
برچسب ها: انشتین، وصیت نامه، زیبا،
[ یکشنبه 25 تیر 1391 ] [ 10:16 ق.ظ ] [ س ، تیموری ]
[ یکشنبه 25 تیر 1391 ] [ 10:08 ق.ظ ] [ س ، تیموری ]

امضای همه تبلیغات فرهنگی اخیری که در متروی پاریس انجام می شود این است (نزدیک به این مضمون): در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی "آدم" باشید!

بنظر می رسد سیستم حمل و نقل پاریس، سیستم تقریبا کاملی است که به تمام نقاط شهر خدمات رسانی می کند اما این سیستم گرچه شاید ایرادات کمی داشته باشد اما نگرانی ها درباره فرهنگ استفاده از این سیستم ها مشاهده می شود. بنابراین شهرداری پاریس با استفاده از تبلیغات فرهنگی دنبال فرهنگ سازی است.

اخیرا وقتی تبلیغات شهری مخصوصا در فضای مترو را مشاهده می کنیم این تبلیغات معنا دار دیده می شوند. شاید افرادی که در استفاده از وسایل حمل و نقل پاریس اینگونه رفتار می کنند به خود آیند که یعنی من شبیه این حیوانات هستم؟ اما این تبلیغات چه هستند :
ادامه مطلب

طبقه بندی: دانستنیها،
برچسب ها: مترو، فرهنگ، حیوانات،
[ شنبه 24 تیر 1391 ] [ 09:25 ق.ظ ] [ س ، تیموری ]

شاهکار طراحی سیاه قلم از مشاهیر


ادامه مطلب

طبقه بندی: خرجین،
برچسب ها: سیاه قلم، نقاشی، زیبا،
[ چهارشنبه 21 تیر 1391 ] [ 08:22 ق.ظ ] [ س ، تیموری ]

الفبـای ویتـامیـن ها

یكی از نیازهای اساسی بدن ویتامین ها است  . چراکه گروهــــی از کارشناسان تغذیه و طب مکمل در مقاله ای جدید و جامع، اطلاعــــــات مفیدی را درباره انواع ویتــــامین ها و نقش آن ها در بدن ارائه کرده اند که به شــــــما امکان می دهد درباره نیاز های بدن خود بیشتر بدانید.                                                                                                              
بدن انسان شبیه به یک موتـور قدرتمند است و درست مثل یک ماشین باید دائما سوخت مناسب به آن برسد. بدن ما باید بطور مرتب با دریافت ویتامین های مناسب و سازگار احیا شود تا بتواند عملکرد صحیحی داشته باشد و درست کار کند. ویتامیـــــــن ها که بعنوان کاتالیزورها و کوآنزیم ها در بدن عمل می کنند از سلول ها محافظت کرده و نقـــش های مهمی را در فعالیت های سوخت و سازی بدن ایفا می کنند اما هنوز دانش انسان درباره این ترکیبات ضروری و حیاتی بسیار اندک است. در این مقاله آمده؛ هر یک از ویتامین ها شامل ویتامین A ،C ،D ،E ،K و انواع ویتـــامین هایB نقش منحصربفرد و جداگانه ای در بدن ایفا می کنند. به استثنای ویتامین های B۱۲ وD۳، ویتامــــین های A ،B ،C و E از نوع ویتامین های موجود در رژیم غذایی هستند. بسیاری از افراد معتقدند؛ اگر روزی یک عدد قرص مولتی ویتامین بخورند مریض نمی شوند. یا با رسیدن به سن ۴۰سالگی باید بعنوان مکمل یک داروی مولتی ویتامین را به رژیم خود بیفزاید. در واقع اگر مولتی ویتــــامین ها حاوی آهن و مواد معدنی باشند ممکن است مشکلات گوارشی ایجاد کنند. همــــــچنین برخی از ویتامین ها مثلA، D۳، E وK به دلیل اینکه محلول در چربی هستند مصرف دوز بالای آن ها می تواند تاثیر سمی روی بدن داشته باشند و موجب بروز تغییرات روانی و نورولوژیکی شوند. به نوشته ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی نشنال ول بیینگ؛ از ســوی دیگر، کمبود و فقدان این ویتامین ها نیز می تواند عوارض و پیامد های جـــــبران ناپذیری برای بدن داشته باشند. نکته دیگر که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که افـــــراد با شرایط بدنی متفاوت یا با بیماری های مختلف به رژیم های متفاوت و البته متناسب با بدن خودشان نیازمند هستند بنابراین بجای تجویز شخصی این ویتامین ها، همواره توصیه می شود که تعیین نوع ویتامین و دوز مورد نیاز آن را به پزشک و درمانگر متخصــــــص واگذار کنید تا با شناخت کافی از نیاز بدن شما آن را تجویز کند. در ادامه این کارشناسان تغذیه و طب مکمل، به منظور پیش آگاهی ما، عملکرد چند نمونه از ویتامین های مهم در بدن را توضیح می دهند:                                                                                                       ادامه مطلب

طبقه بندی: خرجین،
برچسب ها: خواص میوه ها، ویتامین ها، دارویی،
[ یکشنبه 18 تیر 1391 ] [ 07:42 ق.ظ ] [ س ، تیموری ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2

درباره وبلاگ


در این وبلاگ سعی شده با بررسی و شناخت فرهنگ و تمدن غنی لری مخاطب آشنا شود و فرهنگ ها و آداب وسنن گذشتگان به نحوی موثر به نسل حال و آینده انتقال یابد . تلاش برآن است که حقایق مهم تاریخی استان منتشر شود تا ضمن بهره لازم بتوانیم اثرات مثبتی در جامعه داشته باشیم. ضمنا" جهت جذابیت بیشتر در این وبلاگ از موضوعات و لینکهای متنوعی استفاده خواهد شد . امید است بیننده گان محترم بهره کافی و وافی را از موضوعات ببرند .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
آهنگ
نظر سنجی
ذکر ایام
هفته آب و هوا اوقات شرعی
لیگ برتر فوتبال ایران
استخاره با قرآن کریم
استخاره آنلاین با قرآن کریم

دیکشنری آنلاین

.

آپلود نامحدود از وب سایت متیل

آپلود عکس


منع کپی برداری ارسال لینک داغ کن - saedeconomy.mihanblog.com دعای فرج

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

موتورجستجوگر

Google

دنا
در كل اینترنت ،گوگل
درزیبا وب

آمار Web Analytics
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic